ZESPÓŁ MUZYKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ „CANTABILE”

Zespół Muzyki Chrześcijańskiej „Cantabile” – powstał w październiku 2015 roku z inicjatywy księdza Andrzeja Klimary - byłego proboszcza parafii w Suchej Beskidzkiej. „Cantabile” to połączony chór z zespołem instrumentalnym, które tworzą młodzież i dorośli. Zespół uświetnia nabożeństwa (tradycją stały się koncerty pieśni maryjnych przed Nabożeństwami Fatimskimi) i uroczystości kościelne ( Sakrament Bierzmowania ) w Parafii pod wezwaniem NMP w Suchej Beskidzkiej, Zespół Cantabile przygotowuje rokrocznie muzyczną oprawę czuwania nocnego Pielgrzymki Suskiej w Częstochowie, oprawę muzyczną ślubów, koncerty podczas  Inauguracji Roku Akademickiego w kościele na Mszy św. oraz w zamku suskim, tradycją zespołu jest kolędowanie w kościele i na opłatku parafialnym w Domu Katolickim. W 2016 r. zespół Cantabile przygotował muzykę na spotkania i nabożeństwa z pielgrzymami oraz koncertował na Festiwalu Młodych ŚDM w Suchej Beskidzkiej. W listopadzie 2016 r. zespół wystąpił na IX Festiwalu Pieśni Patriotycznej „To Polska – Moja Ojczyzna” w zamku w suskim i zajął III miejsce.

Kierownik artystyczny i dyrygent: mgr Agnieszka Bernacka, tel. 510208363

Opiekunem zespołu jest ks. Daniel Tomczak

Próby i spotkania z zespołem Cantabile odbywają się w Domu Katolickim w Suchej Beskidzkiej, Rynek 15

Zapraszamy do wspólnego muzykowania! Łączy nas zamiłowanie do śpiewu, grania na instrumentach (skrzypce, flety, trąbka, instrumenty klawiszowe) i chęć uwielbienia w ten sposób Pana Boga.

Tajemnice Bolesne

• Modlitwa Jezusa w Ogrójcu