Parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

w Suchej Beskidzkiej

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA – 27 Niedziela Zwykła Rok A-I 8.10.2017 r.

 

 1. Dzisiaj z okazji Niedzieli Papieskiej przed kościołem organizowana jest tradycyjna zbiórka „Dzieła Nowego Tysiąclecia” wspierającego fundusz stypendialny młodych studentów z biednych rodzin.

 

 1. Dzisiaj na Mszy o 9.30 liturgia młodzieży – kandydatów do sakramentu Bierzmowania a na Mszy św. o 11.00 liturgia dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii Świętej. Po Mszy o 11.00 procesja różańcowa do 5 stacji. Dzisiaj nie będzie dodatkowego nabożeństwa różańcowego przed Mszą wieczorną.

 

 1. Trwają nabożeństwa różańcowe. Różaniec w kościele o godz. 17.15 Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dla przedszkolaków i dzieci ze szkół podstawowych trwa konkurs różańcowy. Dzieci zbierają pamiątkowe obrazki. Dla zwycięzców przygotujemy nagrody.

 

 1. W środę o 18.00 Msza św. połączona z nabożeństwem nowennowym.

 

 1. W piątek o godzinie 17.00 Nabożeństwo Fatimskie. (Godzinę wcześniej niż zwykle). Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej. Prosimy o przygotowanie procesji fatimskiej, prosimy również dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia. Intencje modlitwy fatimskiej za żywych i zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Na nabożeństwo fatimskie zabierzmy świece. Będzie to już ostatnia Fatima w tym roku. W piątek nie będzie osobnego Różańca. Różaniec będzie w ramach nabożeństwa fatimskiego. W tym miesiącu Fatima będzie godzinę wcześniej (o 17.00) ze względu na dzieci i wczesny zmierzch.

 

 1. Wypominki jednorazowe i roczne można zapisywać w Kancelarii Parafialnej lub w zakrystii. Wypominki będą czytane w połączeniu z modlitwą w 2 i 4 niedzielę miesiąca przed Mszami z wyjątkiem mszy św. o godz. 12.30. W środę o 17.30 będzie Różaniec za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych. Prosimy o przemyślany zapis osób wypominanych w wypominkach rocznych. Blankiety do wypominków znajdują się przy wejściach do kościoła.

 

 1. Modlitwa wypominkowa lub Msza św. za zmarłych jest najlepszą formą duchowej pomocy naszym bliskim którzy odeszli. W ten sposób pomagamy im przygotować się na spotkanie z Panem Bogiem. Dzisiaj my pomagamy, ale kiedyś sami będziemy oczekiwać na pomoc żyjących.

 

 1. Bardzo prosimy by przed uroczystością Wszystkich Świętych zadbać o cmentarz, zrobić porządki na grobach swoich bliskich i w ich otoczeniu oraz porządkować stan prawny grobów. Pamiętajmy, grób traci ważność prawną po okresie 20 lat. Na cmentarzu mamy wiele grobów odnośnie których nie wiemy, kto jest ich dysponentem, w większości utraciły już ważność prawną. Prosimy o kontakt z Biurem Cmentarza i porządkowanie tych spraw. Ważność grobu można sprawdzić poprzez stronę internetową cmentarz. mogily.pl/suchabeskidzka w zakładce grobu, w prawym dolnym rogu – wybierając informacje o grobie.

 

 1. Prosimy też by nie wrzucać śmieci biologicznych: trawy, wieńców, ziemi, kwiatów do kontenerów na śmieci. Tego typu śmieci prosimy o zostawianie obok kontenerów.

 

 1. Powoli też domykamy prace z głównym odcinkiem ogrodzenia cmentarza. W tym roku planowane jest jeszcze zrobienie drugiej części drogi na górnej części nowego cmentarza.

 

 1. W minionym tygodniu w naszym kościele pożegnaliśmy: + Franciszka Kubasiaka l. 68. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

RÓŻANIEC NA DZIŚ

 

 Tajemnice Chwalebne

 

Zmartwychwstanie Pana Jezusa.

Wniebowstąpienie Pana Jezusa.

Zesłanie Ducha Świętego.

Wniebowzięcie Maryi.

Ukoronowanie Maryi na Królową Nieba i Ziemi.

 

"Ci, którzy kochają różaniec, to są ci, co ratują świat"

KOŚCIÓŁ PARAFIALNY

 

TRIDUUM SACRUM

 

 

 

WIELKI CZWARTEK to pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia dwóch nierozdzielnych sakramentów: kapłaństwa i Eucharystii.

Pamiętajmy w naszych dzisiejszych modlitwach o tych kapłanach, których Bóg postawił na naszej duchowej drodze - o naszych duszpasterzach, katechetach, spowiednikach, szafarzach sakramentów... Dziękujmy Bogu za niepojęty dar Eucharystii, w której Chrystus - wszechmocne i odwieczne Słowo - pozostał obecny na wieki.

 

 

WIELKI PIĄTEK. Dziś Kościół nie sprawuje Eucharystii. W kościołach są odprawiane jedynie uroczyste liturgie Męki Pańskiej, w czasie których odczytuje się (lub śpiewa) Mękę Pańską według św. Jana oraz adoruje Krzyż, któremu dzisiaj oddaje się taką cześć, jak Chrystusowi Eucharystycznemu (poprzez klęknięcie).

W dniu dzisiejszym wszystkich obowiązuje post ścisły - post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Osoby od 14. do 18. roku życia oraz osoby mające ponad 60 lat są zobowiązane jedynie do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Osoby między 18. a 60. rokiem życia powinny zachować nie tylko wstrzemięźliwość, ale również post: trzy posiłki, przy czym tylko jeden do syta, a dwa - lekkie. Z obowiązku tego są zwolnione osoby chore. Kościół zachęca także do przedłużenia postu i wstrzemięźliwości aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej w Wielką Noc.

W dniu dzisiejszym jesteśmy wezwani do trwania przed Chrystusem Ukrzyżowanym. Ten dzień nie powinien mieć charakteru wyłącznie smutnego - Mękę Chrystusa rozważamy przecież w kontekście nadchodzących Świąt Zmartwychwstania. Niemniej jednak Wielki Piątek ma być dniem wyciszenia i skupienia.

 

Dziś rozpoczyna się coroczna Nowenna do Miłosierdzia Bożego, którą przekazała nam św. siostra Faustyna Kowalska.

Rozpoczęcie Liturgii wieczornej o godzinie 18.00. Rozpoczęcie Nowenny o godzinie 15.00

 

 

WIELKA SOBOTA - Kościół także dzisiaj powstrzymuje się od sprawowania ofiary Mszy św., dlatego główny ołtarz pozostaje obnażony. Przychodzimy do kościoła, by adorować Chrystusa w Grobie, oraz aby poświęcić pokarmy na wielkanocny stół. Dzisiejszy dzień to czas ciszy i tęsknoty za Chrystusem.

W szczególny sposób Kościół zwraca uwagę na Maryję, która jako jedyna w Wielką Sobotę przechowała wiarę Kościoła, kiedy to wszyscy uczniowie i Apostołowie Chrystusa uciekli. Kościół zachęca nas, byśmy trwali w poście podjętym w dniu wczorajszym aż do Wigilii Paschalnej.

O godzinie 18.00 w naszej Parafii rozpoczyna się Liturgia Paschalna. Jej dopełnieniem będzie procesja rezurekcyjna o 6.00 rano w Niedziele Wielkanocną.