OGŁOSZENIA – 27 Niedziela Zwykła Rok A-I 8.10.2017 r.

1. Dzisiaj z okazji Niedzieli Papieskiej przed kościołem organizowana jest tradycyjna zbiórka „Dzieła Nowego Tysiąclecia” wspierającego fundusz stypendialny młodych studentów z biednych rodzin.

1. Dzisiaj na Mszy o 9.30 liturgia młodzieży – kandydatów do sakramentu Bierzmowania a na Mszy św. o 11.00 liturgia dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii Świętej. Po Mszy o 11.00 procesja różańcowa do 5 stacji. Dzisiaj nie będzie dodatkowego nabożeństwa różańcowego przed Mszą wieczorną.

1. Trwają nabożeństwa różańcowe. Różaniec w kościele o godz. 17.15 Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dla przedszkolaków i dzieci ze szkół podstawowych trwa konkurs różańcowy. Dzieci zbierają pamiątkowe obrazki. Dla zwycięzców przygotujemy nagrody.

1. W środę o 18.00 Msza św. połączona z nabożeństwem nowennowym.

1. W piątek o godzinie 17.00 Nabożeństwo Fatimskie. (Godzinę wcześniej niż zwykle). Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej. Prosimy o przygotowanie procesji fatimskiej, prosimy również dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia. Intencje modlitwy fatimskiej za żywych i zmarłych przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Na nabożeństwo fatimskie zabierzmy świece. Będzie to już ostatnia Fatima w tym roku. W piątek nie będzie osobnego Różańca. Różaniec będzie w ramach nabożeństwa fatimskiego. W tym miesiącu Fatima będzie godzinę wcześniej (o 17.00) ze względu na dzieci i wczesny zmierzch.

1. Wypominki jednorazowe i roczne można zapisywać w Kancelarii Parafialnej lub w zakrystii. Wypominki będą czytane w połączeniu z modlitwą w 2 i 4 niedzielę miesiąca przed Mszami z wyjątkiem mszy św. o godz. 12.30. W środę o 17.30 będzie Różaniec za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych. Prosimy o przemyślany zapis osób wypominanych w wypominkach rocznych. Blankiety do wypominków znajdują się przy wejściach do kościoła.

1. Modlitwa wypominkowa lub Msza św. za zmarłych jest najlepszą formą duchowej pomocy naszym bliskim którzy odeszli. W ten sposób pomagamy im przygotować się na spotkanie z Panem Bogiem. Dzisiaj my pomagamy, ale kiedyś sami będziemy oczekiwać na pomoc żyjących.

1. Bardzo prosimy by przed uroczystością Wszystkich Świętych zadbać o cmentarz, zrobić porządki na grobach swoich bliskich i w ich otoczeniu oraz porządkować stan prawny grobów. Pamiętajmy, grób traci ważność prawną po okresie 20 lat. Na cmentarzu mamy wiele grobów odnośnie których nie wiemy, kto jest ich dysponentem, w większości utraciły już ważność prawną. Prosimy o kontakt z Biurem Cmentarza i porządkowanie tych spraw. Ważność grobu można sprawdzić poprzez stronę internetową cmentarz. mogily.pl/suchabeskidzka w zakładce grobu, w prawym dolnym rogu – wybierając informacje o grobie.

1. Prosimy też by nie wrzucać śmieci biologicznych: trawy, wieńców, ziemi, kwiatów do kontenerów na śmieci. Tego typu śmieci prosimy o zostawianie obok kontenerów.

1. Powoli też domykamy prace z głównym odcinkiem ogrodzenia cmentarza. W tym roku planowane jest jeszcze zrobienie drugiej części drogi na górnej części nowego cmentarza.

1. W minionym tygodniu w naszym kościele pożegnaliśmy: + Franciszka Kubasiaka l. 68. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…