Liturgiczna Służba Ołtarza

Lektorzy i ministranci

1. Ministrant Słowa Bożego – zwany lektorem.

Zadania Ministranta Słowa Bożego:

– czytanie Słowa Bożego w czasie zgromadzenia liturgicznego
– recytowanie psalmu w razie braku kantora
– zapowiadanie intencji modlitwy powszechnej
– przygotowywanie wiernych do godnego przyjmowania sakramentów
– ustawiczne rozważanie Pisma Świętego

Kto może być lektorem?

– osoba, która ukończyła II klasę gimnazjum
– osoba, która ukończyła odpowiedni kurs dla Ministrantów Słowa Bożego
– osoba sumienna i odpowiedzialna

2. Ministrant – członek Ludu Bożego, który w czasie sprawowania liturgicznych obrzędów spełnia posługę pomocniczą w sposób określony przepisami Kościoła.

Kto może służyć przy ołtarzu jako ministrant?

– osoba po I Komunii świętej
– osoba, która zaliczyła okres przygotowania
– osoba sumienna i odpowiedzialna

Opiekunem jest ks. Mateusz Bochenek