Grupy Apostolskie- Ruch Apostolstwa Młodzieży

Powstały w 1973 roku w Archidiecezji Krakowskiej z inspiracji Księdza Kardynała Karola Wojtyły.

Głównym rysem naszego Ruchu jest apostolskie działanie i posłannictwo “młodych do młodych”, aby ich przyprowadzić do Chrystusa.

Działalność Grup Apostolskich skierowana była zgodnie z życzeniem Księdza Kardynała Wojtyły do młodzieży pracującej, uczącej się, trudnej, poszukującej drogi życia.

Grupa Apostolska w Suchej Beskidzkiej powstała we wrześniu 2001 roku. Grupa zajmuje się:

• Oprawą muzyczną Mszy Świętej (w niedziele o godz. 11.00 oraz w każdy I piątek miesiąca o godz. 18)
• Przygotowywaniem różnego rodzaju czuwań okolicznościowych (1 listopada, wieczorku papieskiego)
• Oprawą nabożeństw (Różańce, Drogi Krzyżowe, Adoracje)

Prócz zadań „powierzonych” prowadzimy także spotkania formacyjne prowadzone przez Animatorów (w każdy piątek o godz.19. w salce katechetycznej).
Co roku wyruszamy także na formacyjną pielgrzymkę do Grobu św. Jadwigi Króla Polski, gdzie bierzemy udział w uroczystym Błogosławieństwie nowych Animatorów.

Jednym z głównych punktów naszej formacji są rekolekcje: tematyczne, a także fakultatywne, które prowadzone są w czasie ferii zimowych i wakacji, w ośrodkach rekolekcyjnych, w różnych częściach naszego regionu.

Obecnie opiekunem jest ks.Piotr Płoskonka