Grupy Apostolskie- Ruch Apostolstwa Młodzieży

Powstały w 1973 roku w Archidiecezji Krakowskiej z inspiracji Księdza Kardynała Karola Wojtyły.

Głównym rysem naszego Ruchu jest apostolskie działanie i posłannictwo “młodych do młodych”, aby ich przyprowadzić do Chrystusa.

Działalność Grup Apostolskich skierowana była zgodnie z życzeniem Księdza Kardynała Wojtyły do młodzieży pracującej, uczącej się, trudnej, poszukującej drogi życia.

Grupa Apostolska w Suchej Beskidzkiej powstała we wrześniu 2001 roku. Grupa zajmuje się:

• Oprawą muzyczną Mszy Świętej (w niedziele o godz. 11.00 oraz w każdy I piątek miesiąca o godz. 18)
• Przygotowywaniem różnego rodzaju czuwań okolicznościowych (1 listopada, wieczorku papieskiego)
• Oprawą nabożeństw (Różańce, Drogi Krzyżowe, Adoracje)

Prócz zadań „powierzonych” prowadzimy także spotkania formacyjne prowadzone przez Animatorów (w każdy piątek o godz.19. w salce katechetycznej).
Co roku wyruszamy także na formacyjną pielgrzymkę do Grobu św. Jadwigi Króla Polski, gdzie bierzemy udział w uroczystym Błogosławieństwie nowych Animatorów.

Jednym z głównych punktów naszej formacji są rekolekcje: tematyczne, a także fakultatywne, które prowadzone są w czasie ferii zimowych i wakacji, w ośrodkach rekolekcyjnych, w różnych częściach naszego regionu.

Obecnie opiekunem jest ks. Damian Zając

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH

Urząd Parafii pw. Nawiedzenia NMP w Suchej Beskidzkiej informuje, że realizując obowiązek nałożony na mocy Ustawy z dnia 13 maja 2016 r.
o przeciwdziałaniu zagrożeniem przestępczości na tle seksualnym i ochronie małoletnich,
przyjmuje za własne Standardy Ochrony Małoletnich w Archidiecezji Krakowskiej wprowadzone dekretem Metropolity Krakowskiego z dnia 2 sierpnia 2024 r.

Wraz z dniem 15 sierpnia 2024 r. Standardy Ochrony Małoletnich mają moc obowiązującą w Parafii pw. Nawiedzenia NMP w Suchej Beskidzkiej i wiążą wszystkich zaangażowanych w jej struktury.

Pełna treść Standardów Ochrony Małoletnich znajduje się w Kancelarii Parafii.

Standardy Ochrony Małoletnich w Archidiecezji Krakowskiej - Archidiecezja Krakowska