Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Pielgrzymka do Izraela „Ziemia Boga” - 8 DNI

30.09 – 07.10.2023

1 dzień: POLSKA (Katowice) – IZRAEL

Zbiórka na lotnisku w Katowicach, odprawa bagażowo – biletowa, wylot do Tel Avivu. Przylot do Tel Avivu. Przejazd do hotelu kolacja i nocleg w Betlejem.

2 dzień: BETLEJEM

Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy, miejsca, gdzie Anioł Pasterzom obwieszczał nowinę o Narodzeniu Jezusa.  Przejazd do sklepu z dewocjonaliami, z możliwością zakupu pamiątek. Sklep prowadzony jest od lat przez palestyńskich Chrześcijan. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia PańskiegoGrota Narodzenia.  Wizyta w Kościele Świętej Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsce, gdzie najświętsza Maryja Panna karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Popołudniu dzień w Ain Karem. Wizyta w Kościele Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejście do miejsca narodzin Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

3 dzień: JEROZOLIMA

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej.Kościół Pater Noster, gdzie znajdują się majolikowe tablice, upamiętniające modlitwę, której nauczył nas Chrystus – Ojcze Nasz.  Przejście na pole widokowe na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevitmiejsca, gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – modlitwa Chrystusa w Getsemani– w Ogrójcu. Udamy się także na Górę Syjon. Nawiedzimy wieczernik, gdzie Pan Jezus wraz z apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W tej Sali Apostołowie otrzymali Ducha Świętego w dniu Pięćdziesiątnicy. Synagoga, w której znajduje się Grób Króla Dawida. Powrót do hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.

4 dzień- CEZAREA NADMORSKA – HAJFA – NAZARET – KANA GALILEJSKA

Śniadanie. Wyjazd w kierunku morza Śródziemnego do Cezarei Nadmorskiej, gdzie zobaczymy ruiny starożytnych akweduktów. Przejazd do Hajfy, położonej u stóp Góry Karmel - nawiedzenie kościoła Stella Maris przy opactwie Karmelitów Bosych, poświęconym Najświętszej Marii Pannie Gwieździe Morza. Sanktuarium poświęcone jest Świętej Rodzinie i prorokowi Eliaszowi. Zwiedzanie miasta Hajfa (city tour). Przejazd do Nazaretu – w tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Maryi radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego syna. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMP
i św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa. Możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicach Tyberiady lub Nazaretu.

5 dzień -GÓRA 8 BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – REJS ŁODZIĄ – RYBA ŚW. PIOTRA

Śniadanie. Transfer na Górę 8 Błogosławieństw – miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Tabghi - miejsca, gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby. Tutaj Pan Jezus nakarmił 5 tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa.
W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na tradycyjny lunch - rybę Świętego Piotra (płatne dodatkowo: ok. 22 USD/os). Następnie wjazd taksówkami na Górę Tabor, miejsca Przemienienia. Wydarzenie to upamiętnia piękna franciszkańska Bazylika Przemienienia Pańskiego z kaplicami poświęconymi Mojżeszowi i Eliaszowi. Przejazd do hotelu w Betlejem lub okolicy, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

6 dzień - JERYCHO – MORZE MARTWE

Śniadanie. Wyjazd do Betanii, nawiedzenie sanktuarium domu Marii, Marty i Łazarza. Przejazd Doliną Jordanu, po drodze pustynia Wadi Quelt. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Qaser El–Yehud.
Jerycho – Źródło Elizeusza i sykomora Zacheusza. Postój pod sykomorą Zacheusza i na polu widokowym pod Górą Kuszenia, przejazd nad Morze Martwe (czas wolny na relaksacyjną kąpiel ok. 2 h) kolacja
i nocleg.

7 dzień – JEROZOLIMA

Śniadanie. Wejście bramą Lwów do Starego Miasta w Jerozolimie. Przejście do kościoła św. Anny, obok Sadzawki Betesdy, dalej przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza, gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa
do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowską
i ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu w Betlejem lub okolicy. Kolacja i nocleg.

8 dzień  - TEL AVIV – POLSKA

Śniadanie. Przejazd na lotnisko, przelot do Polski

CENA:  1 150 USD/os + 160 USD/os

CENA ZAWIERA:

• Bilet lotniczy na trasie Katowice-Tel Aviv-Katowice, opłaty lotniskowe, bagaż zasad. 20 kg i bagaż podręczny 5 kg;
  • Transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem na terenie Izraela;
  • Zakwaterowanie 7 noclegów w pokojach dwu i trzy osobowych w hotelu 3*** - zgodnie z programem wycieczki;
  • Wyżywienie - śniadania, obiadokolacje;
  • Przewodnik z jęz. polskim;
  • Ubezpieczenie KL – 30,000 €, NNW – 4000€ i bagaż – 400€.

CENA NIE ZAWIERA:

• Koszty realizacji programu: bilety wstępu, napiwki dla obsługi hotelu, kierowców, przewodnicy lokalni (płatne

lokalnego kontrahenta 160 USD – nie podlega rozliczeniu);

• Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie;
  • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych- 100 PLN/os; kosztów rezygnacji – 3 % wartości imprezy lub 6 % wartości

imprezy (zwyżka za choroby przewlekłe);

• Składki na TFG 15 zł/os oraz TFZ 15 zł/os.

UWAGI:

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  2. Wyżywienie to dwa posiłki śniadanie i obiadokolacja.
  3. Napoje do kolacji są dodatkowo płatne. Ostatniego dnia nie ma kolacji.
  4. Dopłata do pokoju 1 osobowego 210 USD.
  5. Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny 6 miesięcy w dniu wylotu.

Tajemnice Bolesne

• Modlitwa Jezusa w Ogrójcu