Nocne czuwanie w rodzinach

Rys historyczny.

Założycielem był Edward Maksymilian, późniejszy Ojciec Mateo Crawley – Boevey (1875 – 1960). W piętnastym roku życia rozpoczął swe życie w Zgromadzeniu OO Najświętszych Serc Jezusa i Maryi. W 1907 roku nawiedził kościół w Paray le Monial – miejsce objawień Najświętszego Serca Jezusa Małgorzacie Marii. Odtąd stał się spadkobiercą św. Małgorzaty Marii oraz głośnikiem z Paray le Monial – pragnął Intronizacji Najświętszego Serca Jezusa w rodzinach. Myśl założenia Adoracji Nocnej w rodzinie powstała w marcu 1927 roku i była ściśle związana z intronizacją. W chwili śmierci Ojca Mateo liczba członków na świecie liczyła około miliona.
Centrum Adoracji w Polsce jest u Sióstr Wizytek w Jaśle, podobnie jak w przypadku Arcybractwa Konającego Serca Jezusa i Matki Boskiej Bolesnej.

Cele.

– wynagrodzenie Boskiemu Sercu za grzechy popełnione, zwłaszcza nocą
– prowadzenie życia prawdziwie chrześcijańskiego, zgodnie z duchem wynagrodzenia

Zadania delatorów i członków adoracji.

– prowadzenie jednej godziny adoracji nocnej, co miesiąc w domu, w duchu wynagrodzenia, pokuty i miłości
– Noc adopcyjna rozpoczyna się o godzinie 21.00 a kończy o godzinie 6.00 rano
– Adorację odprawia się klęcząc przed krzyżem Zbawiciela i obrazem NSPJ. Należy przygotować świece i kwiaty

Obraz Adoracji Nocnej w Rodzinie w naszej parafii.

Adoracja Nocna została powołana w naszej parafii na początku 1989 roku. Inicjatorką była pani Zofia Kasprzycka.Adorujący dzielą się na dwie kategorie: rodziny oraz osoby samotne. Nasza parafia liczy 6 zespołów Adoracji Nocnej czuwając w nocy z pierwszego czwartku na pierwszy piątek miesiąca.