Parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

w Suchej Beskidzkiej

Akutalności

W roku 100-lecia urodzin Św. Jana Pawła II wyruszy z Suchej Beskidzkiej 40. Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę pod hasłem Wielka tajemnica wiary”. Trudne okoliczności aktualnej sytuacji epidemii w kraju i na świecie jeszcze bardziej powinny wzmocnić naszą modlitwę do Pana Boga. Historia Polski i świata wskazuje, że wiele razy w najbardziej trudnych chwilach ludzie zwracali się w modlitwie do Pana Boga i została ona wysłuchana.

 

Na pielgrzymkę w tym roku wyruszamy z Suchej Beskidzkiej!!! 4 sierpnia tj. wtorek o godz. 08.00

Plan pielgrzymki znajduje się tutaj

Bardzo prosimy o wstępne zapisy na pielgrzymkę w dniach 12 – 25 lipca pod nr. tel. 504 321 926

Potwierdzenie zapisu oraz tradycyjne zapisy w dniach:

31 lipca godz. 18.30 – 19.30             

1 sierpnia godz. 12.00 – 18.00

2 sierpnia godz. 16.00 – 18.00

3 sierpnia godz. 08.00 – 18.00

 

Nie będzie możliwości, aby dopisać się na listę pątników w dniu wyjścia PPK ani tym bardziej na jej trasie.

 

Zgodnie ze stanem prawnym pielgrzymka zostanie zorganizowana w formie zarówno tradycyjnego przejścia dopuszczalnej ilości pątników (wraz z pełnym przestrzeganiem zasad sanitarnych określonych przez akty prawne i rozporządzenia) oraz w formie duchowej – pielgrzymowanie duchowe.

Zasady organizacji:

  • Ilość osób we wspólnocie suskiej - do 150 osób wliczając w to osoby duchowne oraz posługujące w zabezpieczeniu pielgrzymki

 

  • W momencie zapisu na pielgrzymkę każdy pielgrzym podpisuje oświadczenie o zobowiązaniu do przestrzegania w trakcie pielgrzymki obowiązujących reżimów epidemicznych i oświadcza, że w razie ich naruszenia ponosi odpowiedzialność prawną. Pielgrzym w momencie zapisu podpisuje takie oświadczenie i przekazuje go do przewodnika wspólnoty.

 

  • Wpisowe – jedna stała opłata – 100,00 zł. /wpłacają wszyscy zapisani, nie ma ulgowych/, dzieci do lat 6 pielgrzymują bezpłatnie

 

  • Podczas marszu zalecamy konieczność zachowania dystansu społecznego, tzn. albo idziemy razem przy stosowanie maseczek i zasłanie ust i nosa, albo zachowujemy odstęp 2 metry wzdłuż i wszerz, gdy nie mamy założonych maseczek!

 

  • Służba medyczna w grupie dokonuje obowiązkowego pomiaru temperatury każdego pątnika min. raz dziennie przed rozpoczęciem Mszy św. – rano. Według wytycznych: - Temperatura powyżej 37 stopni C kwalifikuje do odsunięcia uczestnika od realizacji pielgrzymki.

 

  • Każdy pielgrzym sam zabezpiecza sobie wyżywienie i korzysta z obiektów handlowych na trasie.

 

  • Sanepid wskazuje namioty jako główną formę zakwaterowania. Jako wspólnota nie jesteśmy w stanie zapewnić takiej formie noclegu zaplecza sanitarnego. Dlatego podjęliśmy decyzję, że każdy pielgrzym wraca na nocleg do swojego domu. Trwają rozmowy pomiędzy Sanepidem a organizatorami pielgrzymki, aby ten przepis został złagodzony. Jeśli otrzymamy zgodę na zakwaterowanie w szkołach, tak jak to było do tej pory, będziemy starali się wrócić do „starej” formy pielgrzymki.

 

  • Pątnicy powinni też mieć świadomość, że zawsze może zdarzyć się tak, iż nawet w ostatniej chwili PPK może zostać odwołana. I nie będzie to niczyja zła wola, ale troska o bezpieczeństwo pielgrzymów.

 

W razie pytań proszę dzwonić do przewodnika wspólnoty Suskiej ks. Sebastiana Kozyry

Czytaj więcej

Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się sobotę 12 września br. (wg. wcześniej ustalonych godzin i grup). Istnieje możliwość udzielenia I Komunii Św. tzw. "Indywidualnej" dla mniejszej grupy dzieci ok. 5 - 6. W celu zarezerwowania terminu należy skontaktować się z ks. Proboszczem lub ks. Sebastianem. 

Czytaj więcej