Parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

w Suchej Beskidzkiej

Akutalności

Ukochani Archidiecezjanie!

Nadzwyczajne okoliczności obecnego czasu sprawiają, że zbliżający się miesiąc październik, jako poświęcony szczególnie czci Najświętszej Maryi Panny poprzez odmawianie Różańca Świętego, powinien stać się okazją do noszenia w sercu i powierzania Dobremu Bogu wyjątkowych intencji. Jedną z nich jest błaganie o dar sprawiedliwego pokoju dla umęczonych wojenną napaścią ze strony Federacji Rosyjskiej naszych Braci Ukraińców. Inną jest pragnienie, by w obecnych trudnych czasach modlić się w intencjach naszej Ojczyzny, aby jej teraźniejszość i przyszłość były budowane w duchu miłości i prawdy oraz w zatroskaniu o to dobro wspólne, któremu na imię jest Polska.

Dlatego bardzo proszę, by w każdym kościele i kaplicy Archidiecezji Krakowskiej przy licznym udziale wiernych pierwszy z „dziesiątków” koronki różańcowej był ofiarowany w intencji pokoju na Ukrainie, a drugi za Najdroższą Ojczyznę.

          Wszystkim Wam, Drodzy Siostry i Bracia, z serca błogosławię

 

+ Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski

 

 

 

Kraków, 24 września 2022 roku

 

Czytaj więcej

 

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w XXXJubileuszowej Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w KalwariiZebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę, 11 września 2022 r. w godzinach od 9.00 do 16.00.

Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 9.00 przy stacji „u Piłata". Następnie o godz. 11.30 przy ołtarzu polowym zgromadzimy się na Mszy św. w intencji rodzin i małżeństw naszej Archidiecezji, której będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.

Jak co roku Ksiądz Arcybiskup pobłogosławi przyniesione przez pielgrzymów ziarno na zasiew. Po Mszy św. odbędziesię koncert zespołu „Moja Rodzina". Przewidziane są liczne atrakcje i zabawy dla całych rodzin.

W sposób szczególny zapraszamy przebywające na terenie naszej Archidiecezji rodziny z Ukrainy, któredoświadczyły ogromu zła na skutek trwającej wojny. Liczymy na spotkanie w domu naszej Kalwaryjskiej Pani.

Czytaj więcej

W zakrystii można nabyć Modlitewnik do Matki Bożej Suskiej 

 

Czytaj więcej