Pielgrzymka do Gruzji 19-26.09.2020

1 dzień 19.09.2020

PRZELOT KUTAISI - GELATI - TBILISI (260 KM)

Zbiórka na lotnisku w Wrocławiu.  Wylot do Gruzji. Przylot na lotnisko w Kutaisi o godz. 11:50. Wyjeżdżamy w kierunku Gelati z trzema cerkwiami i akademią nauk (wpisane na listę UNESCO).Przejazd do Tbilisi. Kolacja i nocleg w hotelu w Tbilisi.

2 dzień 20.09.2020

TBILISI

Śniadanie w hotelu. Zwiedzamy miasto Tbilisi – zaczynamy od cerkwi Metechi, (XIII w). Będziemy podziwiali piękny widok na stare miasto. Dalej jedziemy koleją linową do twierdzy Narikala (IX w), zobaczymy fantastyczny widok na całe miasto i ogród botaniczny. Kontynuujemy spacer do Abanotubani (znane łaźnie siarkowe, które zawsze były
i są wizytówką części miasta Tbilisi, bardzo popularne wśród turystów i mieszkańców miasta). Idziemy znanymi uliczkami Szardeni i kończymy zwiedzanie przy Anczyskhati. Kolacja w lokalu z programem folklorystycznym. Nocleg w Tbilisi.

3 dzień 21.09.2020

TBILISI- BODBE-SIGHNAGHI-WELISCYCHE-TBILISI (270 KM.)

Śniadanie w hotelu. Przejazd do klasztoru w Bodbe, gdzie jest pochowana św. Nino (IV w). Kontynujemy naszą drogę do Kachetii „kraju winnego” w Gruzji. Uprawiane są tutaj setki rodzajów winorośli, a każda wioska posiada własną, szczególną odmianę. Zaczynamy zwiedzanie od „miasta wiecznej miłości” Sighnaghi - małego miasta w Kiziqi położonego na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny, mur Sighnaghi oferuje spektakularne widoki we wszystkich kierunkach. Następnie wyjazd do Weliscyche, gdzie będziemy mieli obiad z degustacją 2 rodzajów win i czaczy. Powrót. Nocleg w Tbilisi.

4 dzień 22.09.2020

TBILISI - MTSKHETA - ANANURI  - KAZBEGI- GUDAURI (190 KM.)

Śniadanie. Wyjazd do Mcchety - jest pierwszą stolicą i absolutnym centrum religijnym Gruzji. Odwiedzamy Monastyr Dżwari (VI w) i Katedrę Sweticchoweli (XI w), gdzie wg: legendy pochowana jest Szata Chrystusa. Cała Mccheta z jej zabytkami jest wpisana na listę UNESCO. Zwiedzamy twierdzę Ananuri (XVII w.) z przepięknym widokiem na jezioro Żinwali. Dojeżdżamy do miasteczka Kazbegi,główne miasto w regionie Khewi. Kontynuujemy drogę do Cerkwi Gergeti (XIV w.)  samochodami 4x4. Z widokiem na Kazbeg (5047 m) - III w Gruzji szczyt ze względu na wysokość. Kolacja i nocleg w Gudauri.

5 dzień 23.09.2020
GUDAURI
- GORI – UPLISTSIKHE – BORDJOMI-  WARDZIA (350 KM)

Śniadanie. Wyjazd do Gori, miejsce urodzenia J. Stalin. Postój przy jego domu-muzeum. Dalej zwiedzamy Uplistsikhe - najstarsze skalne miasto na terenie Gruzji i jeden z najważniejszych handlowych punktów na Jedwabnym Szlaku. Uplistsikhe jest ona najstarszym zabytkiem Gruzji (II tys. p.n.e.).  Przejazd do uzdrowiska Bordżomi, gdzie będziemy mogli się napić zdrowej mineralnej wody bezpośrednio ze źródła.  Kolacja i nocleg w hotelu w Wardzia.

6 dzień 24.09.2020

WARDZIA – KHERTVISI - SHROSHA – KUTAISI (250 KM)

Śniadanie. Wyjazd do Wardzia, po drodze postój przy Chertwisi.Kierujemy się do kompleksu Wardzia -wykuty w skale na lewym brzegu rzeki Mtkvari, powstały w XII-XIII w. w okresie panowania Giorgi III i królowej Tamary. Zespół pierwotnie budowany jako miasto- twierdza, stał się warownym klasztorem, który odegrał ważną rolę w politycznym, kulturalnym, edukacyjnym i duchowym życiu kraju. Jedziemy do Kutaisi Po drodze postój w Szrosza miejsce gdzie się znajduje rynek ceramiki /gliny. , Kolacja i nocleg w hotelu w Kutaisi.

7 dzień 25.09.2020

KUTAISI –BATUMI - KUTAISI (310 KM.)

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Batumi – Czarnomorska perła Gruzji. Zwiedzanie miasta: Piazza, Pałac Europy, spacer promenadą. Czas wolny.  Kolacja i nocleg w Guesthousie w Kutaisi. (Chętny mogą iśc na spacer,  aby zobaczyć cerkiew Gelati 1003r.  (symbol zjednoczonej Gruzji.) Kolacja i nocleg w Guesthousie w Kutaisi.

8 dzień 26.09.2020

Śniadanie. Zwiedzanie katedry Bagrata (1003r.)   Transfer z Kutaisi na lotnisko. Wylot do Polski o godz. 12:45

Szczegóły lotu:

19.09.2020, WRO- KUT, godz. 06:25/11:50

26.09.2020, KUT- WRO, godz. 12:20/13:50

CENA:

3700 zł+ 100 euro

CENA ZAWIERA:

- Przelot na trasie Wrocław- Kutaisi-Wrocław

- Transport autokarem LUX

- opiekę pilota i przewodnika

- Zakwaterowanie: 3 noclegi w  Tbilisi; 2 noclegi w Kutaisi, 1 nocleg w  Gudauri  i 1 nocleg w Vardzia w pokojach 2 i 3 osobowych, pokoje 1 os- dopłata 100 euro/pobyt

- Wyżywienie:

7x śniadań w hotelu

1 x obiad w Weliscyche;

5 x kolacja  w hotelach/guesthousie, 1 x kolacja w lokalnej restauracji,

Ubezpieczenie KL 30000 euro, NNW 4000 euro, BP 400 euro

- Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

- opiekę duchową

Napiwki

CENA NIE ZAWIERA:

- Obowiązkowej składki na TFG – 13 PLN/os

- Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji ok. 2,80% wartości imprezy lub 5,60% wartości imprezy (zwyżka za choroby przewlekłe).

- Ubezpieczenia od chorób przewlekłych- 100 PLN/os