Pielgrzymka na Maltę

PROGRAM:

1 DZIEŃ:
KRAKÓW – MALTA
Spotkanie w Krakowie na lotnisku. Wylot na Maltę. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Spacer po okolicy. Msza św. w Kaplicy Przyjęcia św. Pawła. Obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ:

VALLETTA i 3 MIASTA
Śniadanie. Przejazd do Valletty- stolicy Malty. Msza św. w kościele św. Pawła Rozbitka. Następnie: Ogrody Barracca, Katedra św. Jana, Pałac Wielkich Mistrzów, Ruiny Royal Opera, pomnik Jana de LaVallette- założyciela Malty. Czas wolny. Przejazd do Vittoriosa (dawiej Birgu) To malownicze portowe miasto na Malcie, położone na przeciwko Valletty (z drugiej strony Wielkiego Portu) pomiędzy zatokami Kalkara i Dockyard w bezpośrednim sąsiedztwie miast Senglea i Cospicua z którymi tworzy aglomerację (tzw. Trzy Miasta) Oprócz wysokich murów miejskich powstał wtedy także połączony z miastem mostem zwodzonym imponujący Fort św. Anioła. Fortyfikacje te odegrały istotną rolę w trakcie Wielkiego Oblężenia Malty, które miało miejsce w 1565 roku. Odziały osmańskie poniosły wtedy sromotną porażkę, która zahamowała ich dalszą ekspansję i podbój kolejnych europejskich państw. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ:
MDINA – RABAT I POŁUDNIE MALTY
Śniadanie. Przejazd do Mdiny. Spacer po malowniczym, zabytkowym mieście, które było pierwszą stolicą Malty.  katedra, muzeum, spacer uliczkami miasta.  Następnie Rabat- nawiedzenie kościoła św. Pawła oraz Groty św. Pawła – gdzie według tradycji Apostoł Narodów spędził 3 miesiące będąc na Malcie. Msza św. w grocie. Wyjazd na najwyższe klify na Malcie -Dingli. Hagar Qim Temple- neolityczne świątynie - stanowisko archeologiczne Hagar Qim –gdzie zobaczymy megalityczne świątynie pochodzące z III i IV w. przed Chrystusem. Przejazd do Marsaxlokk – wioski rybackiej, spacer, czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ:
DZIEŃ WOLNY
Śniadanie. Msza św. w kościele św. Maksymiliana Kolbe w San Pawl. Czas wolny.  Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych: Malta by night- tradycyjnym, maltańskim autobusem oraz Maltańska noc folkowa.

5 DZIEŃ:

GOZO
Śniadanie. Przeprawa promowa na wyspę Gozo: Ramla Bay, Marsalforn i Salt Pans, Dwejra i pozostałości po Azurowym oknie, Xlendi, stolica Victoria i Cytadela. Kościół w Xewkija. Msza św. w bazylice Ta Pinu,. Powrót promem na Maltę. Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ:
PÓŁNOCNA I ŚRODKOWA MALTA

Śniadanie. Nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej z Melieha. Msza święta. Przejazd do Popeye Village w Mellieha, gdzie był kręcony film o słynnym piracie Popeye. Przejazd do Mosty: kościół Wniebowzięcia NMP – jedna z 4 największych kopuł w Europie. Zwiedzanie Rotundy. Zwiedzanie Ogrodów Botanicznych św. Antoniego, gdzie znajduje się letnia rezydencja prezydenta Malty. Wioska rękodzieła w Ta Qali. Przejazd do Sliemy. Dwugodzinny rejs statkiem po Grand Harbour- zatokach wielkiego portu. Podziwianie historycznych umocnień obronnych od strony morza. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

7 DZIEŃ:
Śniadanie. Msza św. w kościele św. Maksymiliana Kolbe w  San Pawl. Czas wolny.  Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych: Malta by night- tradycyjnym , maltańskim autobusem oraz Maltańska noc folkowa.

8  DZIEŃ:
MALTA- KRAKÓW
Śniadanie.  Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko. Powrót do Polski.

CENA: 3800 PLN

CENA ZAWIERA:
- przelot samolotem rejsowym. Bagaż podręczny 8 kg i główny 23 kg,
- transport autokarem na Malcie,
- noclegi- Hotel 3*** w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą - 130 euro/pobyt)
- wyżywienie: śniadania, obiadokolacje
- ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
- opieka duchowa Kapłana, codzienna msza święta
- przewodnik z jęz. polskim

CENA NIE ZAWIERA:
- kosztów realizacji programu: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnika lokalnego: 100 euro/os (nie podlega rozliczeniu) ,

- wycieczek fakultatywnych: MALTA BY NIGHT (ok. 22 euro) oraz NOC FOLKOWA (ok. 55 euro/os),
- Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny- 10 PLN/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy- 10 PLN/os,
- Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji ok. 3 % wartości imprezy lub 6 % wartości imprezy (zwyżka za choroby przewlekłe)
- Ubezpieczenia od chorób przewlekłych- 80 PLN/os.

- Oferta została skalkulowana wg kurs 4,7. W przypadku wzrostu kursu powyżej, 4,7 oferta zostanie przekalkulowana.

- Transferu na lotnisko w Krakowie

- Oferta została przygotowana dla minimum 40 osób. W przypadku mniejszej ilości osób, cena została przekalkulowana.

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE.