Kurs Alpha dla młodzieży 2019-02-14

Serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii oraz okolic na drugą edycję kursu ALPHA dla młodzieży w Suchej Beskidzkiej. Kurs ten, choć powstał w anglikańskiej parafii św. Trójcy w Londynie w latach 70.XX w., został po latach przystosowany do potrzeb wiernych Kościoła Katolickiego, w którym jest obecny od roku 1996. Od tamtej pory kurs oparty na podstawach wiary katolickiej, opracowany z myślą zarówno o tych, którzy na co dzień nie uczęszczają do kościoła, szukając jednocześnie odpowiedzi na pytania związane z wiarą, jak i dla tych już wierzących, którzy pragną pogłębić swoją wiarę, przeprowadzony został w tysiącach parafii w prawie 70 krajach świata! Prócz tego jest to także dobra okazja, by wyrwać się z domu, wstać z kanapy, ale także zjeść cos dobrego, napić się herbaty lub kawywtowarzystwie swoich rówieśników, bowiem spotkanie Alpha składa się z trzech ważnych części: kolacji, inspirującego słowa oraz dyskusji na jego temat, podczas której można zadawać nurtujące uczestników pytania bez nacisku, w nieformalnej, miłej atmosferze.

Stąd wziął się skrót nazwy – nie tylko od prostoty przekazywanych podczas niego prawd wiary (alpha to pierwsza litera greckiego alfabetu):

• A – Anyone can come – każdy może przyjść
  • L – Learning and laughter –śmiechprzełamuje bariery w uczeniu się nowych rzeczy
  • P – Pasta,czyli makaron – posiłek to obowiązkowy punkt każdego wieczoru
  • H – Helping one another – pomagamy sobie nawzajem
  • A – Ask anything – każdy może zapytać o wszystko

Na Alphę rodzice zapraszają dzieci, młodzież mówi o niej swoim rówieśnikom, starsi zachęcają młodych, przyjaciele – swoich przyjaciół… Zapraszamy i my, chcąc podzielić się z Wami swoim życiem, wiarą i… pizzą ;)

Najbliższy kurs ALPHA dla młodzieży rozpocznie się w sobotę 2 marca 2019 r. o godz. 16:00 w Domu Katolickim (Rynek 5) w Suchej Beskidzkiej. Zapraszają Organizatorzy: Fundacja „Nowy Pęd” i katolicka Wspólnota „Nowy Pęd” przy parafii Nawiedzenia NMP w Suchej Beskidzkiej.

***

Kurs ALPHA to dla każdego nieco inne doświadczenie – ktokolwiek będzie Was zapraszał, dajcie się namówić, aby słowo ALPHA miało i dla Was jakieś znaczenie.

Czy jest w życiu coś więcej? Pytaj o wszystko. Odkrywaj. Życie. Wiarę. Sens.

ALPHA.